Zincirli Konveyör Sistemleri

Simetrik oluk, H&B firmasının patentli en yeni ürünüdür. Üst ve alt kısmı ayrı ayrı kullanılarak ekstra çalışma ömrü sağlar. Üst kısım aşındıktan sonra oluk simetrik ekseninde döndürülerek, daha önce kullanılmayan alt kısım madenlerin taşınmasında kullanılabilir. Bu sayede, konveyör oluğunun çalışma ömrü en az %70 oranında artırılabilir.

Simetrik Oluk
Düz profilli HB konveyör
Zinciri ve Palet

Zincir konnektörü

Zincir konnektörleri, zincirler gibi yüksek kopma mukavemetine sahiptir. Zincire dik olarak çalıştıklarından montajı kolaydır.

Halbach & Braun, 45mm - 56mm arası kalınlığa sahip düz profilli konveyör zincirleri geliştirmiştir. Bu zincirler, alçak profilleri ile alçak oluklarda, küçük çaplı dişli ve tahriklerle uyumlu çalışmaktadır. Dikey baklalar, malzemeyi kenara iten taşıma kenarlarına sahiptir. Bu özellik, zincirin taban sacında kalmasını sağlar ve bu şekilde konveyör sürtünmesi azaltılır. Düz baklanın geniş yüzeyi, özellikle uç kısımlarda taban sacını aşınmaktan korur.

Hakkımızda
2008 yılında kurulan firmamız, gelişmekte olan ülkemiz madencilik sektörüne kaliteli ve verimli çözümler sunmayı amaç edinmiştir. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişen firmamız, bügün dünyada tanınan bir çok Uluslararası lider üretici firma mümessillikleri ile Türkiye madencilik sektörüne her alanda yenilikçi ve güvenli çözümler sunmaktadır.
Site Haritası
© Copyright 2014 CT Maden Ekipmanları LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.