Kömür Sabanları

Halbach & Braun'un SP kılıç tip sabanı çok alçak ayaklarda yüksek verimli kömür madenciliğini mümkün kılmak amacıyla geliştirilmiştir. Bu saban teknolojisi dünyada ayak yüksekliği 1m'den az sahalarda kömür madenciliğine izin veren tek ekonomik madencilik yöntemidir.

Kılıç saban ayak yüksekliği 0,7 - 1,5 m arasında olan ocaklarda kullanılabilmektedir. Modern iki silindirli şiltler ve elektro-hidrolik control mekanizmasıyla birleştirildiğinde sabanların bu tip maden şartları altındaki kesim verimi, kesici yükleyici makinelerden çok daha yüksektir.

Yassı itme kollu ve çift silindirli şiltler, madencilerin hareket edebilmesi için maksimum serbest alan sağlarlar. Şiltlerin elektro-hidrolik bir sistemle kontrol edilmesi büyük avantaj sağlar. Böylece konveyör önceden tanımlanmış adımlar ile ilerler ve kesme derinliğinin kontrolünü sağlar.


H&B sabanı normal yönlendirme şekli

Hakkımızda
2008 yılında kurulan firmamız, gelişmekte olan ülkemiz madencilik sektörüne kaliteli ve verimli çözümler sunmayı amaç edinmiştir. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişen firmamız, bügün dünyada tanınan bir çok Uluslararası lider üretici firma mümessillikleri ile Türkiye madencilik sektörüne her alanda yenilikçi ve güvenli çözümler sunmaktadır.
Site Haritası
© Copyright 2014 CT Maden Ekipmanları LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.